Обласний семінар з музейної педагогіки

Мета Нової української школи - ОСВІЧЕНІ УКРАЇНЦІ, ВІДПОВІДАЛЬНІ ГРОМАДЯНИ І ПАТРІОТИ. Шлях до цієї мети, на нашу думку, пролягає через вивчення та розуміння місцевої історії, а саме - залучення молоді до історико-пошукової роботи, спрямованої на дослідження локальних історичних пам’яток, подій, постатей.

Говорячи про пріоритетні напрями патріотичного виховання учнівської молоді,  не можна упустити можливість впливу на вихованця засобами музейної педагогіки, яка є одним з видів формування особистості в школі. Вона створює умови впливу на особистість через її емоційний стан, почуття, отримані знання від батьків, старших членів родини – музейна педагогіка наближує учня до своїх коренів. Це створює почуття патріотизму, гордості за історію сім’ї, міста, держави. В наш суперечливий час ці почуття здатні об’єднати всі прошарки населення в нашій державі.

25 жовтня 2018 року наша школа в рамках обласного семінару для спеціалістів, відповідальних за роботу музеїв при закладах освіти, приймала гостей з усієї Хмельницької області.

Ми радо поділились своїм досвідом та напрацюваннями шкільного музею у формуванні громадянської активності школярів як складової патріотичного виховання. Зокрема, учасникам семінару запропоновано ознайомитись із досвідом роботи з проектними технологіями у музейній роботі на прикладі міжнародного громадського  проекту "Історія моєї громади: Минуле для спільного майбутнього".

Крім того, учасники семінару взяли участь у квест-реконструкції під назвою «Туристичний портал. Хмельниччина – перехрестя стихій та історій».

 

Екскурсія -  одна із форм просвітницької роботи у школі  

В роботі музеїв при навчальних закладах особливе значення має науково-просвітницька діяльність, в якій реалізуються важливі функції музею – освіта, виховання та організація вільного часу школярів. Однією з найважливіших форм наукової пропаганди музею є екскурсія.